تغييرات جدول امتياز بندي قوانين فدرال كانادا

تغييرات جدول امتياز بندي قوانين فدرال كانادا

تغییرات جدول امتیاز بندی قوانین فدرال کانادا

همانطور که انتظار می رفت بالاخره تغییراتی در سیستم امتیاز بندی قوانین پذیرش فدرال کانادا در نظرگرفته شد و این تغییرات در قالب یک لیست پیشنهادی توسط اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 18/8/2012 اعلام شد. هرچند این تغییرات در قالب پیشنهاد می باشد ولی به احتمال زیاد مورد تایید و استفاده از چند ماه آینده قرار خواهد گرفت.
این تغییرات باهدف کمک به پیشرفت اقتصاد کانادا و ایجاد یک سیستم پذیرش انعطاف پذیر که بر نیاز بازار کار کانادا تمرکز داشته باشد، ایجاد شده است. با توجه به اینکه برخی کارجویان ماهر پذیرفته شده از طریق برنامه ی کنونی همچنان برای پیدا کردن شغل مرتبط و همچنین برخی از کارفرمایان نیز در پیدا کردن کارگران ماهر با صلاحیت مشکل دارند در نتیجه معیار های کنونی انتخابی مهاجران به اندازه ی کافی پاسخ گوی تحولات بازار کانادا نیست و این امر موجب کند شدن روند روبه رشد اقتصاد کانادا می گردد. برنامه ی ویزای اقتصادی مهاجرت فدرال به دنبال جذب متقاضیان کار بسیار ماهر در زمینه های مختلف می باشد.
تحلیل گران هزینه ی کلی برای اجرای این اصلاحات را 8.3 میلیون دلار برآورد کردند.سود کلی این برنامه در حدود 146.2 میلیون دلار است که سود خالص ده ساله ی آن 138 میلیون دلار برابر سالانه 13.8 میلیون دلار برآورد شده است. علاوه بر آن مزایای دیگری نیز در این طرح برای دولت کانادا وجود دارد مزایای کلیدی و کیفی چون بهبود کلی در روند برنامه ی کارجویان ماهر ناشی از تغییر معیار های ارزیابی برای جبران نیاز های اقتصادی کانادا به بهترین نحو و همچنین جذب بیشتر کارجویان در مشاغل فنی حرفه ای و تسهیل شرایط برای کسب اقامت دائم کسانی است که بطور موقت در کانادا کار می کنند.
مطابق آمار ارائه شده در سال 2011 ، 37 درصد مهاجران کانادا از طریق برنامه ی نیروی کار ماهر(FSW) اقدام کردند از این تعداد 20549 نفر متقاضی اصلی و 36728 نفر وابستگان آنها بوده که از این تعداد نیز حدود 1000 نفر برابر 1.9 درصد از کل کارجویان با مشاغل فنی اقدام نموده اند این در حالی است که مطالعات نشان می دهد که کارجویان مشاغل فنی بسیار سریعتر وارد بازار کار شده و موفق تر از متقاضیان دارای مدارک کاردانی و بالاتر عمل نموده اند.
مشاغل در کانادا به پنج بخش عمده تقسیم شده اند:
    1. مشاغل گروه مدیریت با NOC کد که با 0 شروع می شوند
    2. مشاغل گروه A ( مهارت های تخصصی )
    3. مشاغل گروه B (مهارت های فنی- تکنسین و فنی و حرفه ای)
    4. مشاغل گروه C (مهارت های مرتبط با علوم حقوقی)
    5. مشاغل گروه D (مهارت های فنی بدون گواهی نامه)
        مشاغل 0 ، A , B می توانند جهت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

تغییرات در سیستم امتیاز بندی
   
• داشتن حداقل سطح برای مهارت زبان
سازمان مهاجرتی کانادا در برنامه های جدید بر اهمیت زبان در موقعیت های اجتماعی اقتصادی بسیار تاکید کرده است.از آنجا که برای واجد الشرایط بودن شرکت در این برنامه باید ازحداقل سطح مهارت زبانی برخوردار باشید.به همین دلیل به طور قابل توجهی سطح امتیاز در مهارت زبان رسمی را از 16 امتیاز به 24 امتیاز ارتقاء بخشیده است.
امتیاز تعیین شده برای دومین زبان رسمی از 8 به 4 کاهش یافته است.با توجه به تحقیقات انجام شده این امر موجب نتایج مثبت اقتصادی برای اکثر متقاضیان می گردد. در این سیستم انتخابی روند دو زبانه ادامه خواهد داشت.به همین دلیل فاکتور زبان مهم ترین عامل در این سیستم امتیاز بندی می باشد.

    • تاکید بیشتر بر انتخاب نیروی کار جوان تر
بطور کلی افراد جوانتر سریع تر وارد بازار کار کانادا می شوند و همچنین سال های بیشتری در خدمت اقتصاد کانادا و محیط های کاری خواهند بود. در سیستم امتیاز بندی جدید امتیاز 12 برای افراد 18 تا 35 سال در نظر گرفته شده است واز افراد مسن تر به ازای هر سال 1 امتیاز کسر می گردد همچنین به افراد بالای 46 سال(46 سال تمام و یک روز) امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
    • سوابق کاری
از سوابق کاری خارج از کانادای متقاضیان هنگام ورود آنها به این کشور کاسته می شود. به همین دلیل وزارت مهاجرت کانادا تصمیم به کاهش امتیاز سابقه ی کار گرفته است و این امتیاز را به بخش زبان و سن ارجاع داده است.
    • نیاز به ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از کانادا
تا کنون امتیاز در بخش تحصیلات به مدرک تحصیلی و تعداد سال های تحصیل بستگی داشت. ولی ظاهرا اداره مهاجرت برآن است تا ارزشیابی اولیه مدارک را از همان ابتدا درخواست نماید. مدرک ارزشیابی شده، وزارت مهاجرت کانادا را از امکان بررسی با کیفیت بهتر بهره مند می سازد.کسانی که ابتدا مدارک خود را ارزشیابی نکنند نمی توانند جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.
    • تسهیل در روند استخدام مهاجرین توسط کارفرمایان
آمارها نشان می دهد ، کسانی که با یک پیشنهاد شغلی معتبر به کانادا آمده اند موفق تر بوده اند و درآمد سه ساله ی اولشان 79 درصد بیشتر از کسانی بوده است که بدون برنامه ریزی به کانادا آمده اند. این نشان دهنده ی این موضوع است که ارزیابی دقیق ازسوی کارفرما و پیشنهاد شغلی برای جلوگیری از تقلب لازم است.
در تغییرات جدید Arranged Employment Opinion (AEO) حذف شده است و (LMO) که سابقا برای اخذ ویزای موقتی کار استفاده می شد جایگزین آن گردیده است. در زمانی که نیروی کار موقت به دنبال کسب اقامت دائم هستند استفاده از تمام عوامل ارزیابی (LMO) به جای قسمتی از آن در برنامه ی نیروی کار موقت (TFWC) فرآیندی کارآمد برای متقاضیان و کارفرمایان به حساب می آید.
- جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوز های LMO ، AEO و انواع ویزا های موقت و دائم به کتاب "درباره کانادا" مراجعه نمایید
ارائه پیشنهاد شغلی برای همه گروهها الزامی نیست ولی افرادی که با مدرک فنی اقدام می کنند باید مطابق دستور العمل مربوطه اقدام نمایند.
    • انطباق پذیری (سازگاری)
وزارت مهاجرت کانادا موارد امتیاز دهنده این بند را نیز تغییر داده است تا بر عوامل مهمی که در بالا ذکر شده است تاکید بیشتری داشته باشد، متقاضیان می توانند حداکثر 10 امتیاز از این بند را کسب نمایند،
- سابقه کار در کانادا:از آنجا که کارفرما ارزش بالایی برای سابقه ی کار کانادایی کارجویان قائل است،حداکثر امتیاز 10 به آن تعلق می گیرد.این امتیاز در صورتی به متقاضی اصلی تعلق میگیرد که قبلا سابقه ی کار در کانادا را داشته باشد.
- سابقه تحصیل در کانادا: امتیاز سابقه ی تحصیل در کانادا همان عدد 5 باقی می ماند.
- امتیاز زبان همسر بجای مدرک تحصیلی وی: در سال 2010 این نگرانی از طرف مسئولین ابراز شد که در نظر گرفتن امتیاز برای تحصیلات همسر در نتایج اقتصادی هیچ تاثیری ندارد زیرا بیشتر آنها در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود مشغول به کار نمی شوند پس فرقی با کسانی که این امتیاز به آنها تعلق نمی گیرد ندارند. بنابر این امتیاز به مهارت های زبانی همسر تعلق می گیرد تا ضمن افزایش شانس موفقیت یک خانواده از آسیب پذیری همسر متقاضی نیزکاسته شود.
- سابقه تحصیل همسر در کانادا: امتیازسوابق تحصیلی در کانادا به همسر متقاضی تعلق می گیرد.شخص باید در یک مقطع تحصیلی تمام وقت به مدت دو سال تحصیل کرده باشد و باید مدرک این دو سال تحصیل را حتما در اختیار داشته باشد.برای همسر متقاضی به سوابق تحصیلی در دوره ی دبیرستان در کانادا امتیاز تعلق می گیرد.
- داشتن خویشاوند در کانادا: در ارزیابی ها همچنین به این موضوع اشاره شده است که داشتن یک خویشاوند در کانادا در بهبودی درآمد های کارجو تاثیری ندارد اما با توجه به منافع اجتماعی که یک خویشاوند بزرگسال در سازگاری کارجو دارد ،حداقل سن برای خویشاوندان تعیین شده است تا بتوانند به کارجو در امور اقتصادی و تسهیل سازگاری وی با اجتماع کمک کنند.
- هزینه اسکان اولیه:
همانطور که مطلع هستید توانایی مالی اهمیت زیادی در روند اخذ ویزا دارد. و متقاضیان می بایست باارائه مدارک لازم این توانایی را به اثبات برسانند طبق قوانین کنونی افرادی که پیشنهاد شغلی از کانادا دارند از این قانون مستثنی هستند ولی در طرح پیشنهادی این استثنا حذف گردیده و کلیه متقاضیان را شامل می گردد .

با توجه به موارد فوق جدول امتیاز بندی بشرح زیر تغییر می یابد:
جدول امتیاز بندی جدید جدول امتیاز بندی قدیم
مهارت حداکثر امتیاز مهارت حداکثر امتیاز
1 زبان 24 زبان 16
2   زبان دوم 4 زبان دوم 8
3 سن 12 سن 10
4 سابقه کار 15 سابقه کار 21
5 مدرک تحصیلی 25 مدرک تحصیلی 25
6 پیشنهاد شغلی 10 پیشنهاد شغلی 10
7 سازگاری 10 سازگاری 10

1. زبان
براساس آخرین تغییرات همراه با افزایش نمره زبان، حداقل نمره هر سطح پایه، متوسط و پیشرفته نیز افزایش یافته است بر این اساس حداقل نمره مورد نیاز برای کسب امتیاز بشرح زیر تغییر یافت:

سطح نمره IELTS قدیم امتیاز قدیم مجموع نمره IELTS جدید امتیاز جدید مجموع
مهارت IELTS S R W L هر مهارت امتیاز S R W L هرمهارت امتیاز
پایه 4 3/5 4 4/5 1 4 6/0 6/0 6/0 6/0 4 16
متوسط 5/5 5 5/5 5/5 2 8 6/5 6/5 6/5 7/5 5 20
پیشرفته 6/5 6/5 6/5  7/5 4 16 بیش از
6/5
بیش از
6/5
بیش از
6/5
بیش از
7/5
6 24
حداقل نمره جهت اخذ امتیاز پیشرفته CLB 9 معرفی شده است که معادل آن با نمره مورد نیاز در IELTS متعاقبا اعلام خواهد شد. 

2. زبان دوم
متقاضیان برای کسب حداکثر امتیاز این بند باید در آزمون بین المللی مربوطه نمره معادل نمره CLB 5 دریافت نمایند (تنها آزمون بین المللی مورد قبول دولت فدرال جهت تعیین سطح زبان فرانسه آزمون TEF می باشد)

3. سن
جدول امتیاز بندی قدیم جدول امتیاز بندی جدید
21 تا 49 سال 10 18 الی 35 سال 12
20 یا 50 سال 8 36 سال 11
19 یا 51 سال 6 37 سال 10
18 یا 52 سال 4 با افزایش هر یک سال سن کسر یک امتیاز 1-
17 یا 53 سال 2 46 سال 1
کمتر از 17 یا بالای 53 سال: 0 47 سال به بالا 0
4. سابقه کار
جدول امتیاز بندی قدیم جدول امتیاز بندی جدید
یکسال 15 یکسال 9
2 سال 17 2 تا 3 سال 11
3 سال 19 4 تا 5 سال 13
بالای 4 سال 21 بالای 6 سال 15
5. مدرک تحصیلی
جدول امتیاز بندی قدیم جدول امتیاز بندی جدید
مقطع تحصیلی امتیاز مقطع تحصیلی امتیاز
کارشناسی ارشد یا PHD 25 PHD 25
دو یا بیشتر مدرک کارشناسی یا سه سال تحصیل 22 کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای )پزشکان) 23
کارشناسی (کاردانی) 14 سال تحصیل در مجموع 20 دو مدرک کارشناسی 22
کارشناسی 13 سال تحصیل در مجموع 15 کارشناسی 3 سال تحصیل بعد از دیپلم 21
پیش دانشگاهی 12 کارشناسی (کاردانی) 2 سال تحصیل بعد از دیپلم 19
دیپلم 5 پیش دانشگاهی 15
زیر دیپلم 0 دیپلم 5

6. پیشنهاد شغلی
پیشنهاد شغلی بدون تغییر و دارای 10 امتیاز می باشد

7. سازگاری
جدول امتیاز بندی قدیم جدول امتیاز بندی جدید
  امتیاز   امتیاز
سابقه کاری متقاضی اصلی در کانادا 5 سابقه کاری متقاضی اصلی در کانادا
حداقل یکسال در مشاغل NOC 0, A, B
5
سابقه ی تحصیلی در کانادا 5 سابقه ی تحصیلی در کانادا 5
سابقه ی تحصیلی همسر در کانادا 5 سابقه ی تحصیلی همسر در کانادا 5
سابقه ی کاری همسر درکانادا 5 سابقه ی کاری همسر درکانادا 5
پیشنهاد شغلی 5 پیشنهاد شغلی 5
مدرک تحصیلات همسر 5 مدرک تحصیلات همسر حذف گردید
خویشاوندان 5 خویشاوندان بالای 18 سال سن 5
مهارت زبانی همسر امتیازی نداشت مهارت زبانی همسر
L 4.5 W 4.0 R 3.5 S 4.0
5


نکات مثبت جدول امتیاز بندی جدید
- افراد متاهلی که همسر آنها علی رغم تمام توانایی از مدرک تحصیلی برخوردار نبود نمی توانست امتیازی کسب نماید ولی در جدول جدید با اخذ مدرک زبان همه همسران می توانند امتیاز کسب نمایند
- تکلیف پزشکان و کارشناسی های ارشد پیوسته در مورد امتیاز مدرک تحصیلی روشن شد و دیگر مورد سوء استفاده مشاورین قرار نمی گیرد
- افراد دارای مدرک کارشناسی یک امتیاز بیشتر کسب می نمایند ولی افراد دارای مدرک کاردانی یک امتیاز از دست داده اند
- هرچند سابقه کار بیشتر از 4 سال مورد توجه قرارگرفت لیکن امتیاز آن در کل کاهش یافت
- حداقل نمره زبان مورد نیاز افزایش یافت ولی امتیاز زبان کسب شده با حداقل مورد نظر بیش از امتیاز در جدول امتیاز بندی قبلی است
- بعنوان مثال امتیاز IELTS با نمرات 6 /6/ 6/ 6 در سیستم امتیاز بندی قدیم 8 و در سیستم امتیاز بندی جدید 16 محاسبه می شود هر چند در سیستم قدیم این نمره IELTS بعنوان سطح متوسط بشمار می رفت و در سیستم جدید بعنوان سسطح پایه و حداقل نمره مورد نیاز محسوب می گردد
برای درک بهتر از مقایسه در سیستم امتیاز بندی امتیاز دو متقاضی مجرد و متاهل را در سیستم جدید و قدیم مورد بررسی قرار می دهیم :

متقاضی مجرد:
- 30 سال سن - مدرک کارشناسی - 6 سال سابقه کار - IELTS L 6 W 6.5 R 6.5 S 6.5


جدول امتیاز بندی جدید جدول امتیاز بندی قدیم
مهارت حداکثر امتیاز مهارت حداکثر امتیاز
1 زبان 19 زبان 14
2 زبان دوم - زبان دوم -
3 سن 12 سن 10
4 سابقه کار 15 سابقه کار 21
5 مدرک تحصیلی 21 مدرک تحصیلی 20
6 پیشنهاد شغلی - پیشنهاد شغلی -
7 سازگاری (زبان همسر) - سازگاری (زبان همسر) -
  مجموع 67 مجموع 65

متقاضی متاهل:
- 33سال سن - مدرک کارشناسی - 7سال سابقه کار - IELTS L 6 W 6.5 R 6 S 6.5
همسر دارای مدرک دیپلم و
IELTS L 4.5 W 4 R 3.5 S 4

جدول امتیاز بندی جدید جدول امتیاز بندی قدیم
مهارت حداکثر امتیاز مهارت حداکثر امتیاز
1 زبان 18 زبان 12
2 زبان دوم - زبان دوم -
3 سن 12 سن 10
4 سابقه کار 15 سابقه کار 21
5 مدرک تحصیلی 21 مدرک تحصیلی 20
6 پیشنهاد شغلی - پیشنهاد شغلی -
7 سازگاری (زبان همسر) 5 سازگاری (زبان همسر) 0
  مجموع 67 مجموع 63


هرچند باز هم سیستم امتیاز بندی برای افراد متاهل بهتر از افراد مجرد است ولی بنظر میرسد سیستم امتیاز بندی جدید برای متقاضیان بهتر است چرا که امتیاز زبان متقاضی اصلی و همسر که جمعا از 21 الی 29 امتیاز از 67 امتیاز مورد نیاز را تشکیل می دهد قابل اکتساب است،
ازطرف دیگر مطمئنا افرادی که مهارتهای مورد توجه این سیستم امتیاز بندی را کسب می نمایند به سازگاری در محیط جدید و موفقیت در کشور کانادا نزدیک تر هستند.

در قوانین جدید فدرال شاهد ایجاد برنامه ی جدید برای کارجویان فنی حرفه ای فدرال(FSTC) هستیم
که در شماره بعدی ماهنامه به تحلیل آن می پردازیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید


مدير برتر  ايراني در سيليكون ولي

مدير برتر ايراني در سيليكون ولي

يكي از صد نفر افراد تاثير گذار بر زندگي جهانيان

بررسي حرفه رستوران داري در مالزي

بررسي حرفه رستوران داري در مالزي

كوالالامپور يكي از معدود شهر هاي جهان است كه 24 ...

ويزاي كارآفريني ايالت بريتيش كلمبيا

ويزاي كارآفريني ايالت بريتيش كلمبيا

ويزاي كارآفريني ايالت بريتيش كلمبيا

سفارت ايران در دانمارك

سفارت ايران در دانمارك

سفارت ايران در دانمارك

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد